175. SAYI / TEMMU-AĞUSTOS 2018

Ay Vakti Düşünce-Kültür ve Edebiyat Dergisi, 175. sayısı ile raflardaki yerini aldı.

Yılmaz Öksüz’ün, Ebu’l-Bekâ Er-Rundî’nin Endülüs Mersiyesi İncelemesi, Abdullah Ömer Yavuz’un “Ahlat Ağacı” filmi üzerine yazısı, Özcan Ünlü’nün gündemdeki çocuk ölümlerine değindiği yazı önemli konu başlıklarından.

Ay Vakti imzasıyla 175. sayıda yerini alan giriş yazısı, 15 Temmuz hain darbe-işgal girişimine ve geride bıraktığımız seçimlere notlar düşüyor. Ayrıca, ahirete irtihal eden Bilim Adamı Fuat Sezgin ve son yıllarda vefat etmiş önemli ilim ve bilim adamlarımız şu cümlelerle anılıyor; “Geçmiş ve ve bugün arasında kurulacak köprüyle, yeniden İslam medeniyetinin dirilişi için köşe taşı olabilecek çalışmalar yapacak olanlar, geçmişi tanıma adına eserlerine muhakkak ulaşmalıdır. Son yıllarda vefat eden Halil İnalcık, Semavi Eyice, Mehmet Niyazi gibi değerlerin de çalışma disiplinleri, eserleri genç kuşaklar için önemlidir.”

Şeref Akbaba yönetiminde 18. yılını dolduran Ay Vakti Dergisi, yeni sayısı ile Düşünce – Kültür ve Edebiyat alanındaki önemli eserlere yer vermeye devam ediyor. 175. sayıda ayrıca, Nurettin Durman, Adem Turan, Nurullah Genç, Ferman Karaçam, Selami Şimşek, Ali Yaşar Bolat, Kadir Gültekin, Ferhat Öksüz, Bekir Oğuzbaşaran, Güven Fatsa, Süleyman Bozkurt, Ahmet Faruk Mesten, Ali Şahin ve Adem Özbay şiirleri, İbrahim Kaya ve Mehtap Altan öyküleri yer alıyor.

Recep Garip, Necmettin Evci, Semra Saraç ve Şeref Akbaba’nın denemelerinin yer aldığı yeni sayıda, Hayrettin Taylan’ın Prof. Dr. Rıdvan Canım ile yaptığı söyleşi, Haşim Sönmez’in Martı Jonathan Livingston Kitap incelemesi ve Hatice Bengisu’nun çağrışımlar˝ ve imgeleri çoğaltacak Ağaç Baskısı da okuyucunun ilgisine sunulmuş.

www.ayvakti.net
ayvakti@gmail.com

175. sayıya ulaşmak için tıklayın.

Paylaş

Diğer Basın Bültenleri

191. Sayı / Mart-Nisan 2021 / Ay Vakti
190. Sayı / Ocak-Şubat 2021 / Ay Vakti
189. Sayı / Kasım-Aralık 2020 / Ay Vakti
188. Sayı / Eylül-Ekim 2020 / Ay Vakti
187. Sayı / Temmuz-Ağustos 2020 / Ay Vakti
Tümünü Göster