Kimlik ve Beşinci Yıl

Ay Vakti yürüyüşü devam ediyor. Ay Vakti okumaları ve kendini büyütme, dolunay kıvamında gök berraklığına erme… Külfetin nimet, çaba ve gayretlerin en güzel emeğe dönüştüğü bir mahal. Hilal her ay bir heyecan, bir sevdadır bizde. O büyüdükçe, bizdeki sevda da büyür ve buket olur, Ay Vakti olur. Kendi mekanında bir heyecan değildir bu. Ulaşabildiği her yürek paylaşır sevdamızı. Uzaklar yakın olur, çabalar ortak bir eyleme dönüşür. Ve hilal büyür büyür.
Ay Vakti beşinci yıl arefesinde…Neredeyiz, neler yapıyoruz, neler yapmalıyız? Kendimizi sorguluyoruz. Bu sorgulama hepimiz içindir ve her biriniz görüş ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmalısınız. Paylaşmak bizde ortak değer olduğuna göre, ihmal etmemeli ve ulaştırmalısınız bizlere.
Ay Vakti, arzu ediyoruz ki istediğimiz her yere ulaşsın, istenen yerlere değil sadece. Bu noktada birlikte yürüyüşümüzün bir gereği olarak sizleri göreve çağırıyor, sahiplendiğiniz dergi ile ilgili üzerinize düşen görevi de hatırlatıyoruz. Okumama hevesini kırmak, dergimizi yeni okurlarla tanıştırmak her birimizin görevi olsa gerek.

Ay Vakti sadece belli isimlerin yazdığı bir dergi değildir ve diğer kültür-sanat ve edebiyat dergileri gibi yeni isimlere kapısını her zaman açık tutmuştur ve tutacaktır da. Burada eklememiz gereken, bu çalışmaların değerlendirildiği ve seçilerek dergiye alındığıdır. Bu noktada daha da titiz davranmak ve yeteneklerin önünü açarken, ben oldum havasıyla kabiliyetlerine ket vurmak da istemiyoruz.
Ay Vakti beşinci yıla girerken her yeni dönemde olduğu gibi sizin de fark edeceğiniz ileri adımlar atacaktır. Bunları hep birlikte göreceğiz. Sizlerin en çok yakındığı internet sahifemiz yeni dönemde yeni şekliyle devreye girecek ve  bizleri özür beyan etmekten kurtaracaktır.
Ay Vakti kimlik ibrazında bulunmayacaktır, kendisi kimliktir. İyi niyetle yazılmış olsa bile, bizimle ilgisi olmayan tanımlamaları reddediyoruz.
Birlikte yürümek marifettir.
Yürüyüşe devam.

Paylaş

Bu Sayının Diğer Yazıları

Çizgi-4 / Behice Kolçak Şark
Eylülde Yeniden ve Yine Ölebilmek! / Nesrin Çaylı
Anlamak ve Anlamak / Bilal Kemikli
Haberin Olabilsin Diye / Feride Sezer
t = m / Şahin Taş
Tümünü Göster