Neredesiniz? Neredeyiz?

Mursi, Müslüman Kardeşler hareketl’ne mensup ve devlet başkanı. Temmuz ayında askeri bir darbeyle devrildi ve halk sokaklarda. Rabiatü’l Adeviyye meydanında toplanan halk darbeyekarşı silahsız mücadele yürütüp direnirken keskin nişancılar ateş açtı ve yüzlerce şehit.

Kıyım devam ediyor.

Kıyam’da devam ediyor.

Amerika, Avrupa darbe olarak görmüyor.

İsrail tezgâhı denilince, Amerika tepki veriyor.

Ve Ağustos’un son günlerinde ibre Suriye’ye kayıyor. Kimyasal silah kullanılıyor ve çoğunluğu , çocuk olmak üzere, binlerce insan şehit ediliyor. İki yıla yakın devam eden katliamlara bir yenisi ekleniyor.

Esad zulmü devam ediyor. Amerika müdahaleye hazırlanıyor. Mısır’da Fravunlar Müslüman kanı içmeye doymuyor.

ABD, AB, BM, Nato, Uluslararası islam, Yahudi, Hristiyan, Ateist teşkilatlar, insan hakları savu­nucuları, kanaat.önderleri, dünyayı ben idare ediyorum diyenler seyrediyor. Rusya, Çin, iran, Uzak Doğu Ülkeleri, islam Ülkeleri. Medeniyetler ittifakının üyeleri. , Ağaç kesildi, bir hayvan öldü diye feveran edenler. Soruyoruz, neredesiniz?

Balkanlar’da, Doğu Türkistan’da, irak’da, Afganistan’da, Myanmar’da, Somali’de, Sudan’da, Çeçenistan’da, Libya’da ve diğer zulüm gören ülkelerde on binler ölürken neredeysek oradayız diyorlar.

Biz neredeyiz. ? Hala soruyoruz.

Kendi çıkar ve projelerinin dışında gözleri kördür bunların.

Yüz binlerce insanın ölümü, sakat kalanlar, yetimler, dul kadınlar, evlerini barklarını terekedenler onları ilgilendirmiyor.

Büyük Ortadoğu Projesi demişlerdi ya.

Lübnanda’da cami bombalandı bu günlerde..

Mezhepler savaşını körüklemeye bir yandan devam ediyorlar.

Lanetliler onlar.

islam Birleşmiş Milletleri dâhil, dünyaya şekil verecek yeni oluşumlara ihtiyaç var ve bunlar olmadığı sürece kan akmaya devam edecektir. Zulümle abad olunmaz elbette.

Şüphesiz Allah nurunu tamamlayacaktır.

* * *

Maillere gününde cevap veremediğimiz doğrudur. Gecikerek de olsa cevap vermeye çalışıyo­ruz. Takdir edersiniz ki sadece maili değil, gönderilen çalışmayı değerlendirip cevaplıyoruz ve buda zaman alıyor. Hoşgörünüze her zaman ihtiyaç var. Selam ve dua İle.

Paylaş

Bu Sayının Diğer Yazıları

146. SAYI / EYLÜL – EKİM 2013 / Ay Vakti
Babil / Sertaç Gereç
Kalbimi Götürdün Çocuk / Adem Özbay
Neredesiniz? Neredeyiz? / Ay Vakti
Rüyalarım İçin Uyandır / Semra Saraç
Tümünü Göster