190. Sayı / Ocak-Şubat 2021

Ay Vakti Yolculuğu, Ödüller ve Kitap

Dergimiz, TYB tarafından 2020 yılı dergi yayıncılığı ödülüne layık görüldü. 21 yıldır kesintisiz yoluna devam ediyor. Şairlerimize, yazarlarımıza ve okuyucularımıza kalbî şükranlarımızı sunuyoruz. Ayrıca bu aydan itibaren Ay Vakti Kitap yayın hayatına kaldığı yerden devam ediyor, her ay üç kitap, toplamda kırk kitap ile okuyucuların karşısında olacağız. Sizlerin desteğiyle daha nice yıllara, başarılara ve kitaplara kavuşacağız inşallah.

Bir Yûnus daha göç eyledi…

Bu sayımızın dosya konusu; geçtiğimiz Kasım ayında bekâ yurduna göç eyleyen değerli şâirimiz Alâaddin Soykan. Rabbim rahmet eylesin, mekânı cennet olsun. Şakir Kurtulmuş ve Selami Şimşek şiirleriyle, Hüseyin Akın, Şeref Akbaba, Nurettin Durman, Arif Dülger, Salih Uçak, Hayrettin Taylan, Eyyüp Azlal, Muhammet Altaylaş, Yakup Küçüker, Vedat Eğilmez ve Sedat Sayın yazılarıyla dosyaya katkıda bulundular. Soykan’ın kendi el yazısıyla gönderdiği şiir ve mektubun yanında kızı Sevil Erdem Yıldırım ile Mahmut Sami Zorlu’nun yaptığı söyleşi de var.

Dergide ayrıca Semra Saraç, Ali Yaşar Bolat, Ferhat Öksüz, Güven Fatsa şiirleriyle, Nurşah Karaca ve Seher Özden Bozkurt öyküleriyle, Necmettin Evci Kitap Değerlendirme yazısıyla, Naz günlükleri ve Şirâze de son olarak kaleme aldığı Mektubu ile yer alıyor.

İyi okumalar.

İletişim;

www.ayvakti.net

ayvakti@ayvakti.net

Paylaş

Bu Sayının Diğer Yazıları

Pınarhisar’dan Gelen Mektup / Şeref Akbaba
Saklı Mektuplar / 106 / Şiraze
Aforizmalar / Naz
Şehir ve Modern veya Eski Şehirlerin Yeni İşleri... / Necmettin Evci
Derin Çizgiler / Seher Özden Bozkurt
Tümünü Göster