Şehrin Feveranı

“Verim yağmuru insin ülkemize Mekke’ye Medine’ye Şam’a Kudüs’e Bağdat’a İstanbul’a Semerkand’a Taşkent’e Diyarbekir’e Yetiş peygamber imdadı yetiş Yetiş Allah’ın izniyle” *

Şehirler.

Kan akıtan değil, kanı akıtılan, insan kanıyla sulanan şehirler. Göbek adı Ümmül Kura, ruhu Medine olan şehirler. Barındığı yüreklerde Kudüs, dirileceği zamanlarda İstanbul olan şehirler. Alevi sönmeyen, közü beslenen, figanı arşa ulaşan şehirler. Yetimi,yoksulu, sakatı, mazlumu, mahkumu, mağduru…. Çaresizliği, tahribatı yaşayan şehirler.

Kalbi duran meşverete, akıl tutulması yaşayan adalete haykıran, hep haykıran şehirler. Ecnebi sultasının bahaneler üreterek işgal ettiği, tarihi kin ve buğzla harabeye çevirdiği şehirler. Ey insanları haksız yere öldürülen şehirler. Katedral humması, Sinagog sarasına duçar olan şehirler. Ey kasıp kavrulan.

Çocukları kaçırılan, anneleri gözyaşına boğulan, ihtiyarlan bedduada sabahlayan şehirler. Ey yeraltı ve yerüstü sömürüsü için kan içicilerin, maskeli hümanistlerin postalı altında çiğnenen şehirler. Ey dönüşüm yaşayan, ey değişimi tadan, ama kendisi olmaktan çıkan şehirler. Ve ey..

Bana ne, sana ne demeyi zül kabul eden, çiğnenen insanlık onurunu, akıtılan insan kanını kendisinin bilen. Anadolu’yu ayrıştırma projesine geçit vermeyen, Ortadoğu çıkmazına çareler arayan… Ben Müslümanım ve çarenin İslam olduğu şuurunda olan.

Bulanık suda avlananları tanıyan, mekrin karanlık gündemine aktör olmak yerine, kendi gündemin/’ belirleme peşinde olan.

Musul’da, Şam’da, Bağdat’ta, Gazze’de, Kudüs’te, Kahire’de, Kandahar’da, Trablusgarp’ta; Kapitalizm ve Siyonizm’in oyununun farkında olan.

“Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır” hitabına muhatap olan.

“Diriliş bayraklarını taşıyan Şehit gömleklerini peşin giymiş Ateşten, sudan geçer gibi geçen Allah Önünde her varı yok gören Dağların üstünde erip Kentlere şafaklar gibi ağan” *

Bekleniyorsun. *Sezai Karakoç

Paylaş

Bu Sayının Diğer Yazıları

Girdiniz Ya Kapıdan / Ay Vakti
Kendi İsmine Bakabilen İnsan / Semra Saraç
Şirâze’den Şirâze’ye Saklı Mektuplar -81 / Şiraze
Necip Fazıl’a Muhabbetin Bedeli / Muhsin İlyas Subaşı
Yitik Cennet’in Peşinde: Mehmet Akif İnan / Abdullah Arif İnan
Tümünü Göster