Selâm İle

Ay Vakti her birimizin ortak gayretiyle yürüyüşünü sürdürüyor. Müşterek çaba ve gayretin bu yürüyüşü sürdürmede temel etkenlerden biri olduğuna hepimiz inanıyoruz. Gerek abone ve gerekse tanıtımda gösterdiğiniz ilgi, alaka ve gayretlerden ötürü de teşekkür ediyoruz.

Gerek e-posta ile, gerek  burada zikrederek bazı hususları dile getiriyor, hatırlatmalarda bulunuyoruz. Tekrarında fayda gördüğümüz bazı konuları bugün de hatırlatmak istiyoruz.

Bize gönderilen çalışmaların  hepsini yayınlama imkanımız yok. Bunun sebeplerini sizler de biliyorsunuz. Çalışmalar elimize ulaşınca değerlendirmeler yapıyor, seçtiklerimizden dergiye alıyor, diğerlerine de cevaplar yazmaya çalışıyoruz. Şunu ifade edelim, okuma ve yazma emeli olan, olmak iddiasında olanlar vazgeçmezler ve devam ederler. Kimi zaman olumsuz geri dönüşler olsa da, bunların yazarını iyicene kamçılaması gerekir diye düşünüyoruz.

Bize göndereceğiniz çalışmaların gerek internet ortamında ve gerekse diğer dergilerde yayınlanmış olmaması gerekir. Kimi zaman aynı çalışmayı farklı dergilere gönderip,  aynı çalışmanın farklı dergilerde yayınlandığını görmek dergiler için de yazan içinde sıkıntı oluşturmaktadır.

Hassasiyetlerimiz bizim için önemlidir.

Ülkemizde düzenlenen şiir ve hikaye yarışmalarına katılanların sayısı binlerle ifade edilirken, bu alanda basılan kitapların satışı ortada ve dergilerin gördüğü rağbet de herkes tarafından biliniyor.

Ay Vakti olarak her zaman diyoruz ki patronumuz yok. Sizler ve bizler ortak çabamızla bunu ayakta tutacak, buralardan yetişecek insanlara imkanlar sunacağız. Biz bir insanın elinden tutacağız, o da bir neslin elinden tutacaktır.

Neden üzerimize düşeni yapmıyoruz..?

Bu soruya sizlerin cevap bulmasını istiyoruz.

Yol sabırdır.

Yürüyüşe devam.

Paylaş

Bu Sayının Diğer Yazıları

Artiye / Muhammet Çetinkaya
Sürgün / A.Vahap Akbaş
Şiirin Gür Atı / Saatin Zembereği Erdem Bayazıt... / A.Vahap Akbaş
Seyir Defteri Öyküleri – 2 / Naz
Selâm İle / Ay Vakti
Tümünü Göster