Ay Vakti
facebook
Zemheri


Naz Ferniba Öykü ve denemeleriyle Ay Vakti’nde kendini geliştiren, usul ve üslubuyla haklı bir yer edinen gayretli bir yazar..

Öyküleri kitaplaştırıldı, denemeleri de sizlerin talebi doğrultusunda kitaplaştırılacaktır. Yazı hayatını, her gün kendine bir şeyler katarak ve geliştirerek devam ettiriyor.
Öyle de olmalı.
17 Mart/Zeytin Ağacı Hediyeleri,’nden bir bölümü paylaşalım.
“Hatim ve Cezar ve Jumâna ve Rizâ ve Yavar ile Harbûşe... ayrı evlerde büyüyen altı kardeştiler ve anne yutan canavar’dan Harbûşe dışındakilerin haberi yuktu. Şimdi de panayır çıkmıştı ortaya. Neydi ki bu panayır? Harbûşe’nin karışık aklı daha da karıştı. Çok Bilen Hamidi’ye koşup “sen hiç gittin mi anne yutan canavar’a?” diye sordu.
“Gittim” dedi Çok Bilen Hamidi. “Ama içine girmedim. Tepeden baktım geri geldim.”
“Neden?” diye sordu Harbûşe.
“Sardunyamı sulamayı unuttuğumu hatırladım” dedi Çok Bilen Hamidi. Hatırlar hatırlamaz da gerisin geri köyün yolunu tutmuştu. Bunu da bir işaret kabul edip bir daha köyden çıkmamaya karar vermişti. Kendi kendisine de “köyümde her şey var, fazlasına ihtiyacım yok” demişti bir de.
“O zaman hiç panayır görmemişsindir” dedi Harbûşe.
“Görmemiş olmam, bilmiyor olmamı gerektirmiyor” diye karşılık verdi Çok Bilen Hamidi.
“Anlat bana, nedir panayır?”

“Panayır, büyük bir kapı. Bu kapıyı şehir şehir gezdirenler her durdukları yerde kilidini açarlar. İnsanlar kapının gerisinde ne olduğunu işte o zaman görürler.”
“Ne varmış içinde?”
“Yeşil gözlü bir köpek.”

Harbûşe, yeşil gözlü bir köpek düşüne düşüne eve vardığında babası Cırtlak Nadim’in panayırı görmeye büyük şehre gittiğini öğrendi. Korktu. Artık o da geri gelmeyecekti. Anne yutan canavar onu da yutacaktı da olacaktı bundan sonra anne baba yutan canavar.”

Naz’ın ilk kitabı Zemheri.

Devamı gelecek.

Ay Vakti “Yol Sabırdır” derken bunlara işaret ediyor..


İsteme Adresi:

E-Posta: Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

 
GÜN AŞIRI
Elindeki fidanı dikmelisin.Çölde susamış bir köpe...
CUMA AKŞAMI
Metruk anıları artık uyandırmaktan vazgeçip bir şe
yazarlar
KİTAPLAR