Ay Vakti
facebook
Ay Vakti Kitap

Zemheri

Naz Ferniba Öykü ve denemeleriyle Ay Vakti’nde kendini geliştiren, usul ve üslubuyla haklı bir yer edinen gayretli bir yazar..

Öyküleri kitaplaştırıldı, denemeleri de sizlerin talebi doğrultusunda kitaplaştırılacaktır. Yazı hayatını, her gün kendine bir şeyler katarak ve geliştirerek devam ettiriyor. Devamını oku

Saklı Mektuplar

Şiraze. Edebiyatımıza, Türk Edebiyatına Mektup türünde bir şaheser armağan ediyor. Benzeri olmayan bu şaheser, Ay Vakti’nde uzun yıllardır yayınlanıyor..Şiraze/Saklı Mektuplar, diğer özgün eserler gibi okurun isteğiyle kitaplaştırıldı.
Kelime zenginliği, kendine özgü tadımlık cümleler, tarz ve ahenk. Devamını oku

Yaşamak Öldürür Beni

Necmettin Evci, Ay Vakti’nde uzun yıllar Öykü ve düşünce yazıları yayınlanan usta bir kalem. Ay Vakti yeni imzaları okurla buluşturmaya devam ederken, Yaşamak Öldürür Beni her birimizi, düşünce dünyasında bir yolculuğa, zihin egzersizleri yapmaya davet ediyor. Devamını oku

Ay Olun İnsanlar

Ay Vakti'nden Ay olmaya uzanan bir yolculuk bizimki... İnsanı anlatan ve insanın merkezinde kâinatı demleyen bir derginin; Ay Vakti dergisinin yönetmeni Şeref Akbaba'nın "Ay Olun İnsanlar" şiir kitabı Ay Vakti Kitaplığı'ndan çıktı.

Kitapta Akbaba'nın insanı merkeze alan şiirlerini, hayata karşı bozmadığı esas duruşunu, farklı imgelerle yüreğinden kopan şiirlerini bulacaksınız. Devamını Oku


Kar Mumu

(II.Baskı. İlke Yayıncılık)
Şeref AKBABA


Ay Vakti Kitap, çoğunluğu Ay Vakti'nde yayınlanmış denemelerden müteşekkil. Kitapta yer alan bir denemeden alıyor ismini. İlk baskısı Ay Vakti Kitap tarafından yapılan eserin ikincisi baskısını İlke Yayıncılık yaptı.
"Üzerime son geceyi örtmelisin ve üşümelerim sona ermeli... Şehrin kalabalığından değil, zihni şamatalardan bizarım. Kendimle hesaplaşmayı göze alsam bile bahaneler kördüğüm, yol kesenler cinnet havarisi. Sigaya çektiğin gündönümü delibahar. Eşref saatinde işte keşkülüm. Kopardığın yıldızlar güneşim olsun istiyorum. Ve yürüyorum. Delikanlı bir sabahta ölüme gülümseyinceye kadar. Ölüm; son derbisi yürümelerin."

İLKE YAYINCILIK
www.ilkeyayincilik.com
Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız 
GÜN AŞIRI
Elindeki fidanı dikmelisin.Çölde susamış bir köpe...
CUMA AKŞAMI
Metruk anıları artık uyandırmaktan vazgeçip bir şe
yazarlar
KİTAPLAR