Mektuplardan

286
Görüntüleme

“Ay Vakti’ni altı yıldır takip ediyorum. Gönderdiğim yazılar yayınlanmadı diye üzülmedim desem yanlış olur. Ancak, yeni imzaları görünce heveslenmedim de değil. Beni cevapsız ve dergisiz bırakmadığınız için teşekkür ederim. Okuyorum ve yazıyorum, emelim Ay Vakti yazarları arasında yer almak… Son bir çalışmamı gönderiyorum… Şimdiye kadar önerilerinizi dikkate aldım. Bana yer yok mu…?  Cevabınızı bekliyorum.”

“Bir şiirim yayınlandıktan sonra çalışmalarımdan bir kaçını daha gönderdim ama olumsuz cevaplar aldım. Son gönderdiklerim neden yayınlanmadı hâlâ anlamış değilim. Verdiğiniz cevapları tatmin edici bulmadım. Ay Vakti’ni severek okuyorum ve  kendimi geliştirmemde bana yardımcı olduğunu inkâr edemem. Bu konuda bana yardımcı olun………”

“Ben genç bir edebiyat meraklısıyım. Yazmadan duramayacak bir yapım var. Şimdiye kadar bir çok yazı da yazdım. Bunlar çeşitli yerel dergilerde ve internet sitelerinde yayınlandı. Ancak sizler gibi daha profesyonel ve işin daha bilincinde dergiler; profesyonelliğe hiç yakışmayacak bir şekilde genç olmamdan ötürü benimle hiç ilgilenmediler. Bunun üzerine edebiyatı kendilerine has gören belli kesimlerden dolayı Modern Türk Edebiyatının geleceği hakkında düşünmenin zamanının geldiğine inanıyorum. Bu ancak edebiyatı para için yapmayacak bir gençlikle sağlanabilir. İşte bu sebeplerden dolayı eğer genç kalemlerle ilgilenirseniz yazdığım çeşitli yazıları sizlere örnek olarak yollayabilirim. Açıkçası çok reddedildiğim için umutlu değilim. Saygılarımla.”

“Paketi bugün aldım. Size nasıl teşekkür edeceğimi bilmiyorum. Adımı dergide görmek çok şeye değerdi. Ben anlatamıyorum duygularımı ama bir edebiyatçı olarak siz anlarsınız. Çok uzun zamandır böyle mutlu olmamıştım. Bu, benim yayınlanan ilk öyküm umarım ardı gelir. Ara vermeden çalışıyorum. Okuyorum. Sağ olun, ilginiz için ve beni anladığınız için. Bunu görmeye ne derece ihtiyacım olduğunu ancak yerimde olsanız bilirdiniz. Bunu hiç unutmayacağım. Sevgiler ve iyi çalışmalar.”

Yüzlerce mektuptan bir kaçını sizlerle paylaşmak istedik. Ay Vakti yeni imzalara kapısını her zaman açık tutmuştur ve tutacaktır da. Bize gönderilen çalışmalardan kimi zaman teşvik amaçlı, kimi zaman da yayınlanabilir olanları seçerek yayınlıyoruz. Bu imkân hepimiz içindir ve  bizi kendi içinde eğiten, geliştiren, özgün kılan bir kimlik sahibi yapma arzusundadır. Bu derginin sahibi sizlersiniz ve sizin görüş ve düşünceleriniz bizim için kıymetlidir.

Ay Vakti internet sahifesi zamanında güncellenmiyor diye sitem eden arkadaşlarımızın arzusunu da bu ay itibariyle yerine getirdik. Artık sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Yol sabırdır.

Yürüyüşe  devam.

Paylaş

Bu Sayının Diğer Yazıları

Okuma(k) ile Yazma(k) Arasında / Necmettin Evci
Zemheri / Şeref Akbaba
Yolculuğunu Bitirmiş Ayakkabılar / Mehmet Öztunç
Türkü Mercan / Alâaddin Soykan
Sütunsuz Bir Bağ Bî-Sütun ya da Maktel-i Ferhad... / Şadi Aydın
Tümünü Göster