İçimdeki Dipsiz Kuyu

Yalnızlık…Sustukça büyüyen, beni içimde öğüten dipsiz kuyu…Umudumun çalıntı yüreğimde devşirdiği derin karanlık günbegün yoğunluğunu ziyadeleştirirken; en karma ve saçma yanlarıma saçılır sözlerin. Sözlerin tek tek ilişirken gözlerime, gözlerim ıtır bağlar hasretine… Karanlığın boğan pençesinde kaçıncı adım bu, aylakça ve korkakça son kez diye attığım sonlamadan.
Tozlu kaldırımlar misali yüreğim, yürüsem adımlarım kirlenir; dursam toza bulanır bendim. Sana doğru her hamlede nefesim daralır ve biraz daha kaçarım kendime. Ah bu zilletten kurtulma çabasıyla çekilen iç çekiş ve her iç çekişte içleniş… Bitimsizliğine bırak beni hayatta kalmam için. Arzuhal edeceğim bu kendime kalmışlığımı, sığınmaya en layık olan… Kaç kez hıçkıracağım ve anlayacaksın yüreğime yosun tutmak üzere…
Bilemiyorum tükenirken…
Bitimsizliğine bırak gayrı gözlerimi, kurtar beni sürgünlüğümden sürülenlerin kentine… Bend’ine… Canhıraş yolculukların ağır gelir yüreğe. Seziyorum. Geç kalmışlığımın telaşı kavrar, kıvrandırır bedenimi.Öfke dolu bakışlarında acımaz, çeker vurursun beni ve yalnızlığın kollarında avutursun, mahrum kalan yitiğini.Bir yanı mahmurluk kokarken uzun karanlıklarda, siyah raylarda barındıran,koyuluğunda yittiğim ve bittiğim bir hayat benimkisi. Beklemek senfonisi…Bir yoğun bakım ünitesinin kapısında durup içeri girememek gibi. İçeridekinden daha çok yorulur kapıdakinin yüreği. Müsveddesiz ve tanımsız bir cinnet sessizliği… Zulamda biriktirdiğim gözyaşıma katık ettiğim sensizliğin, kanatır yüreğimi. Gönlüm kırış kırış,sesim titrek… Ahhh, bu karanlık kasvet, can yakan hırıltı! Bitir Rabb’im canımı ateşe atan, tükenesi ağrıyı. Bitir parçalandıkça saçılıp çoğalan,beton duvarların köşelerinde durdukça kalbime batıp canımı acıtan yalnızlığı. Bitir, bitirdiklerimi ve bitirmişliğimi, bitimsizliğinde.
Ve yalnızlığım…
Sustukça büyüyen ve içinde büyüten dipsiz kuyu…

Paylaş

Bu Sayının Diğer Yazıları

Çizgi-2 / Behice Kolçak Şark
Üç Analık Kız -16-17-18 / Naz
Zakkum Hanım yahut Çıkmaz Şiir / Yasin Uzun
Batum Günlüğü / Ahmet Eroğlu
Bir Çığlıktır Sesime Siperlenmiş / Selami Şimşek
Tümünü Göster