Herkese Söylenmiş Sözler

200
Görüntüleme

– I –
Çok bilmiş kelimelerin akıl almaz haylazlıklarında, hep bildik anmalarla bıkma duymadığım ve bana yaşadığımı hissettiren çocukluk anılarımı karıştırır dururum fotoğrafların eşliğinde. Yakama yapışıp hiç bırakmayacakmış gibi hep gerisin geriye gitme arzusu alır durur  beni bu zamanlarda. Nedenini hiç sormaya cesaret edemediğim bu anları, hep bende kalsın edasıyla alıp heybeme koyup yaşamak isterim. Çünkü tüm masumiyetimin doruğa çıktığı bu anlar bana  yaşamanın ağır aksak da olsa; hâlâ bir varolma mücadelesi olduğuna inandırıyor.
– II –
Yaşam; çocukluktan alıp başımı, gençliğimle hayatı sorgulama eşiğine getirmeden önce anlamak isterim ki; hazırlıksız yakalanışlarımla, uluorta heyecanlarımla paylaşamadığım, tadamadığım ne kadar duygu varsa toplayıp toplayıp cebime koymak ve bu kelimelerin güven duygusuyla üstüme çöken  geceyi huzur veren haliyle yastığımın altına, yani çocukluğumun hemen yanıbaşına koyaraktan uyumak istiyorum.
– III –
Susmaya hakkı olanların dokununca paylaşacağı duyguların soluksuz haliyle yeryüzüne ayak basması anında nabzının atışını dinleyivermek; insan bakışlarından kaçan bir uçarı kalbin her günün ve saatin kırıntısında yeni bir dünya inşa etme arzusu yatar.
– IV –
Kaybettiklerimizin usuldan seslerine rüzgarın şarkısıyla eşlik edecek her sessizlik; bir kalbin bir kalbe olan yaklaşmasına hazırlanmış zemindir.
– V –
Sezgilerin,  hatırlamasını bilerek kalbe uğrayan her saati, alımlı alımlı söylenen sözler karşısında anlamını zamanın tüm genişliğine sığdırabiliyorsa; kusursuz olan her  sahtelik yol olup en uzakların komşusu olur.

Paylaş

Bu Sayının Diğer Yazıları

Na-Nay-ve-Ney / Muhittin Fırıncı
Pinhan / Edib Aykut Çiçekli
Kahroldum Sessizce / Mustafa Küçüktepe
Lütfi Şen İle Söyleşi / Feyza Bayındır
M. Ragıp Karcı Beni Yazamaz / Metin Önal Mengüşoğlu
Tümünü Göster