162. SAYI / MAYIS – HAZİRAN 2016

43
Görüntüleme

 

Şeref Akbaba’nın 16 yıldır yönettiği Ay Vakti 162. sayısıyla okuyucuların karşısına çıkıyor. Semra Saraç’ın “Sanmak” adlı denemesiyle sayfalarını açan Ay Vakti, Alaaddin Soykan’ın “Vakte Can Bol Hayat Serpmek” adlı şiiriyle devam ediyor.

“En son sakladığım yerdesin biliyorum / Bir yandan da korkuyorum seni orda bulmaktan” mısralarıyla gecç şairimiz Ali Yaşat Ay Vakti’nin sayfalarında hayat buluyor. Bu sayının diğer şair ve şiirleri ise; Selami Şimşek “Evet Çığlık Diyorum”, Ali Yaşar Bolat “Mağara Ağzı Yoksulluk”, Erol Erdoğan “Merhamet”, Sertaç Gereç “Yağmur Hüznü”, Yunus Emre Öksüz “Baykuş’un Bana Söyledikleri”, Muhammet Korkmaz “Herakletios Deyişi”, Yusuf Şahin “Şiir Tetiktedir” ve usta şair Nurettin Durman “Bu Çığlıklar Bir Gün Elbet”.

Öykü sayfalarında Ömer Çelik “Mahalle Maçı”, Dilara Pınar Arıç “Mendil”, Seher Özden Bozkurt “Baharla Kış Aynasında Hayat ve Ölüm”, Semra Saraç “Kendim İçin Dürüstlük”, Nurten Çakır “Nasıl Utandım Bilemezsin”, Müjdat Er “Poşette Patates Bavulda Soğan” adlı öyküleriyle 162. sayıda yer alıyorlar.

Ve Şiraze… Uzun yolucuğuna devam ediyor.

Necmettin Evci ufkumuzu genişletmeye devam ediyor. “Durmakla Anlamak Arasında” adlı denemesiyle bu sayının içerisinde yer alıyor. Denemeleriye Recep Garip “Nefsi Kıymetim”, Bekir Oğuzbaşaran “Söz Üzerine”, Yunus Emre Tozal “Çölün Vahameti”, Ahmet Sezgin “Kimlik ve Kişilik Sahibi Olmak”, Şeref Akbaba ise “Olmak ve Yol Almak” denemesiyle Ay Vakti’nin sayfalarını süslüyor.

 

Paylaş

Diğer Basın Bültenleri

172. SAYI / 0CAK – ŞUBAT 2018 / Ay Vakti
169.SAYI / TEMMUZ – AĞUSTOS 2017 / Ay Vakti
168.SAYI / MAYIS – HAZİRAN 2017 / Ay Vakti
167.SAYI / MART – NİSAN 2017 / Ay Vakti
166. SAYI / OCAK – ŞUBAT 2016 / Ay Vakti
Tümünü Göster