İSTER GEL İSTER GELME

171
Görüntüleme

Çünkü bekleyendir sözüne sadık olan. Bekleyendir vicdanında bir kuşun şarkıları dolaşan.
Bekleyeceğim, bütün aylar tükense de, mevsimler bitse de, şarkılar sussa da, bekleyeceğim tam da bıraktığın yerde. Adımlarımı toprağa mıhladım, çiçeklere dolandım, gecelere sarıldım, yağmurlarca sulandım.
Bekliyorum, Yusuf’un kuyusunda bekler gibi içimin derinliklerinde bekliyorum seni. Gelip geçen bütün günleri kervancı bilerek bekliyorum bana el uzatacak günümü.
İbrahim gibi bekliyorum ateşle sarılmak için, sırtımda beni yakan ürpertiler. Gelmez dese de tüm ayrılık sözlüğünün kelimeleri, bekliyorum inadına. Yana yana küle dönsem de Kerem olmam kavuşamazsan sana. Gel beni cehennemin ateşlerine atma.
Bekliyorum, Taif’te taşlanmış yüzümle. Yüzümde bahar rüzgarları, yüzümde bahar çiçekleri, yüzümde sen. Beklemekten hırpani olsa da yüzüm bütün aynalar senin güzelliğini göstermekte. Gelmesen de yüzümde kal, yüzüm yıldızlardan bir ev.
Nereye gitsem seni beklemeye çıkıyor yönüm. Gemileri yaktım Endülüs sahillerinde, bekliyorum seni. Önümde ayrılık düşmanı, arkamda hasret düşmanı, kuşatıldım, sarıldım zalimlerce. Nereye gitsem bilemedim, bekliyorum o yüzden. Bilsem de bekleyeceğim sen yüreğindeki gemileri yollayana kadar.
Bekliyorum seni.
Bir uçurum gibi bekliyorum. Kim gönlüme konsa düşecek yokluğa.
Bekliyorum seni.
Bir dağ gibi bekliyorum. Kim aşmak istese donacak soğuğumda.
Beklemeyi utandırmadan bekliyorum seni.
Öylesine samimiyim, öylesine istekliyim, öylesine senliyim.
Mesela bir kuş düşün, diğer bütün kuşlar uçup giderken sıcak ülkelere, o gökyüzünün tam ortasında bekliyor, hiçbir yere uçmuyor, hiçbir yere gitmiyor, hiçbir yere konmuyor.
İşte o kuş benim.
Kanatlarım sen, ayaklarım sen.
Sen olmazsan ne uçarım, ne konarım aşkın diyarına.
Bekliyorum. Bekleyeceğim.
İster gel ister gelme.
Gelirsen bekleyen bir adamın göğsüne asmış olursun ahde vefanın madalyasını. Gelirsem bahar bir başka güzel açar benim memleketimde. Gelirsen bir başka güzel gülerim. Gelirsen ölürüm belki de.
Gelmezsen de gel. Gelmemen bile bir gelme olsun. Deniz kenarlarında bekleyen kayıp denizcilerin kadınları ne beklerler bilir misin? Kocalarının bedenlerini değil, rüzgarın onlara getireceği kokularını.
Uçmuş bucaksız varlık denizinde kaybettim seni.
Varlığına hiçbir delilim yok, çünkü yokluğuna dair bir şüphem yok.
Gittiğine hiç delilim yok, çünkü geldiğine dair bir şüphem yok.
Bekliyorum seni işte böyle.
Bundan sonra ister gel ister gelme.

Paylaş

Bu Sayının Diğer Yazıları

TASAVVUF EDEBİYATIMIZ / Bilal Kemikli
SEVGİ ve AŞK / Selami Yalçın
AY VAKTİ’NDEN BEKLENEN… / Ay Vakti
SANATÇI RUHU / Semra Saraç
PLATON’DAN PLOTIN’E SANAT I / Necmettin Evci
Tümünü Göster