GÜZLÜK TELAŞI

Allah’ın adıyla…
Ay Vakti iki yıl önce yayına başladığında bir güz telaşı vardı bizde. İki yıl sonra aynı telaşı yaşamanın mutluluğu ve sevincini sizlerle paylaşıyoruz. İki sayı birlikte çıkmamızın özünde, kalıcı olmanın altyapı çalışmaları vardı. Kısmi de olsa bunları tamamladık ve sizin: “Seçkimiz nerede, yoksa çıkmayacak mı? Biz Ay Vakti için neler yapabiliriz?” tarzındaki arzu ve istekleriniz içimizdeki umudu yeşertti ve “hicret elifi dolunay kıvamında, sürekli olmanın heyecanı ve umuduyla selamını yeniledi.
Sizinle haberleşmede en fazla kullandığımız iletişim aracı olan mail adresimiz ve internet sitemizin adresi değişti. Bu konuda mağduriyeti olanlar bizi bağışlasın diyemeyeceğiz, teknolojinin azizliğine(!)uğradık. Mektuplarınıza ve mesajlarınıza düzenli olarak cevap vermeye devam edeceğiz. Ancak, gönderdiğiniz ürünlerin yayınlanması konusunda ısrarlı davranmamanızı rica etsek, haksızlık etmiş olmayız herhalde. Bıkmadan, vazgeçmeden çalışmalarınıza devam edin, Ay Vakti sırası gelince bunları değerlendirecektir. Geçen iki yıl içerisinde hemen her sayı, altı sayfa olmamıza rağmen üç-dört yeni isim Ay Vakti’nde göründü ve biz de bu konudaki eleştirileri göğüslemeye çalıştık.
Bir güz telaşı var bizde.. Birlikte yürüyeceğiz ve olumsuzluklara karşı direneceğiz. Sizler de güzlük ekilirken üzerinize düşeni yapın. Ne yapmalı sorusunun cevabını kendiniz verin. Yüreğinizden sevgi ve yüzünüzden tebessüm eksik olmasın. AY VAKTİ

Paylaş

Bu Sayının Diğer Yazıları

AYASOFYA / Ay Vakti
Yirmi Beş Issız Gece-6 / Mazlum Civan
185. SAYI / MART–NİSAN 2020 / Ay Vakti
Ağaç Baskı / Hatice Bengisu
Kapılar ve Yolcular / Emrah Bilge Merdivan
Tümünü Göster