Azap Yolcuları Gidiyorlar;Dünyayı Bir Uçtan Bir Uca Kana Bulamak İçin Korkunç Silahlarını da Alarak Yanlarına; Artsın Diye Acısı Günden Güne İnsanın

217
Görüntüleme

Bu ateş kuyuları kimler için kazıldı ey mazlum ölülerin ruhu? Çağın karanlık yüzlü şeytani bakışlı haramileri, aç gözlü para babaları, daha ne kadar böyle azgın, böyle nobran, böyle insanları korkuya atacak, insanlara rahat yüzü göstermeyecekler; daha ne kadar sürecek bu zulüm, nereye kadar dayanacak insanlar bu zorbalığa? Çağın müstekbirleri gazaba uğramış benliklerini cehennem ateşine bulayarak taşıyorlar İslam coğrafyasına; Basra’ya gidiyorlar, ölüm kusan silahlarıyla gidiyorlar, havadan-karadan gidiyorlar;Necef’ten, Kerbela’dan, gidiyorlar: Basra’dan Bağdat’a taşıyorlar ölümü. Kudüs’ün üzerine bir bela gibi çöküyor zulüm; kimse duymuyor. Çağın günahını taşıyorlar oradan oraya, kimse duymuyor. Acılar olacakmış insanlığın kalbinde, yangınlar alıp götürecekmiş hatıraları, ekinleri zehirli gazlar basacakmış, bombacılar yaptıklarıyla gurur duyacaklarmış; kimse duymuyor. Çağın günahları unutulmayacak elbet, mahzun mahzun bakacak çocuklar kovuklardan; sığınaklardan yükselen çığlıklar insanlığın utancı olacak; zehirli gazlar genç kızların boğazını yaktığında, yeni açmış çiçekler birer birer solacak ölüm tarlalarında.
Sana kalacak olan azap saracak dünyayı yeni baştan!
İnsan bir haykırma anını daha bekleyecek mağarasında!
Sömürdüğün halkların alın teri, emek gücü, madeni, taşı-toprağı, suyu-petrolü, ekmeği-aşı bir türlü mutlu edemiyor seni. Senin Fast Food alışkanlığın, Coca Cola keyfin, en son icat ettiğin kimyasal silahların; şimdi birer vahşi canavar olup insanları yeyip bitiriyorlar. Ey savaşın obur efendileri, kan içicileri insanlığın, doymak nedir bilmeyenler! Tıkının efendiler daha tıkının; şişirin göbeklerinizi fakir fukaranın çalarak ekmeğini, aşını-işini-gücünü; size yakışır çünkü alevli koridorları cehennemin, kaynayan kazanları, ateş kuyuları, zehirli böcek tarlaları, yılanlı vadiler… Size yakışır elbet çocuk ölümlerini planlamak, soykırım yapmak size yakışır. Zehirli bombalarınızı da unutmayın efendiler giderken yanınızda, her şey size mubah her şey sizin hakkınız! Yeryüzüne dağılın ve ateşe verin denizleri; keyfinize keyif katın isterseniz, bir şey fark etmez, çünkü nasıl olsa uranyumla sulandırılmış bombalar yaparak öldüreceksiniz insanları. Füzeler atarak öldüreceksiniz insanları!
Mc Donalds, Hardal Gazı, Cola Cola!
Tomahawk füzeleri, Bombardıman uçakları!
Buradan size de bir kıymık batacak elbet!
Nazik bedeniniz korkulu düşlerle sarsılacak!

İnsanlar unutmayacaklar bunu; acı bir tarih olarak kalacak elbet. Korkular içinde gece sabahı beklerken; çöle bir bela olarak inerken; rüzgarın uğultusuyla birlikte atılan bombalardan sonra ortalığa düşmesi gibi, çölün fırtınasını kendine sakladığı gibi, insanın kabaran kalbini toprağa gömmesi gibi, buraya kadar ne olmuşsa eğer daha fazlasını ceberut bir şekilde elde etmesi gibi zalimin, bir depresyon hali içinde şaşırmış ve kudurmuş gibi ne çıkarsa önüne hiç acımadan, hiç merhamet etmeden dokuz buçuk tonluk bombalarla yerle bir ederek, insanlığın alnına kara biri leke gibi yazılacaksa eğer, eyvahlar olsun, insanlığın tarihine eyvahlar olsun!
Bu cehennem sürecek demektir, bu kara bela sürecek demektir, bu yıkım sürecek demektir, bu zulüm sürecek demektir, kan akacak demektir, masum insanlar ölecek demektir, petrol bir bela gibi fışkıracak demektir, sahrayı baştan başa kana bulamak demektir, bu bela, bu taun, bu tufan, bu cehennem ateşleri;
Mc Donalds, Hardal Gazı, Coca Cola
Tomahawk Füzeleri, Bombardıman Uçakları!
Kum fırtınaları, kum fırtınaları, kum fırtınaları
Amerika, peki senin sonun ne olacak Amerika? 
Allah’ın azabından seni kim kurtaracak Amerika?

Paylaş

Bu Sayının Diğer Yazıları

Yaz Boz Tahtası IV / Alaeddin Özdenören
Şair Çağından Sorumlu / Özcan Ünlü
Tozkoparan / Şeref Akbaba
Umut İçinde Ağıt / Recep Garip
Azap Yolcuları Gidiyorlar;Dünyayı Bir Uçtan Bir Uc... / Nurettin Durman
Tümünü Göster