Keşfin Kıyısında

182
Görüntüleme

Hayatı anlamlandıran küçük değer vermeler. Küçük hatırlamalar ve anmalar. Gülümsemeler karşılıklı çıkarsız. Elini tutmalar sımsıkı.
Değer verdiğini gösteren minik sözler ara sıra. Hayatı birlikte paylaştıklarımıza güzel anılar armağan etmek. Minik sürprizlerle neşe katmak hayata. Sadece dost sesi duymak için aramalar. Tanımak için çaba sarf etmeler. Bunlar dostlarımıza, ailemize, iş arkadaşlarımıza, ve kendimize hayatı güzelleştiren çabalar. Mutlu olmak yetmez, mutlu etmeye de çalışmak gerek.
…………..
Hayatın renkleri gri ve siyahın altında kalmış. Göremiyoruz maviyi, dokunamıyoruz yeşile, hissetmiyoruz beyazı, heyecanlandırmıyor kırmızı, ısıtmıyor sarı turuncu. Renklerle birlikte hayatımızın heyecanları, dokunmaları, hissetmeleri, görmeleri de gri ve siyahın altında kalmış.
…………..
Hayatın akışı içinde ruhumuzu ve ihtiyaçlarını nasıl da görmemezlikten geliyoruz. Nasıl da ihmal ediyor ve acısını nasıl da derinden hissediyoruz.
Dua…
Nasıl bir nazlı misafir olduğumuzu bize hissettiren dua. Dünya cenderesi içinde büyük bir sır gibi kurtaran ve rahatlatan dua. Ruhumuzu doyuran ve bizi bize döndüren, kendimize getiren, silkeleyen dua. Hayatın gerçek renklerinden dua. Mutlu olabilmek için kendimize ve sevdiklerimize en büyük armağan. Bir yağmur, bir ümit, ve pek çok renk dua.
Kendimizi, asıl kendimizi anladığımız yer. Asıl ben’ in hiç olduğunu kabul ettiğimiz nokta dua.
…………..
İz bırakmak ve hayırla yad edilmek. İnsanlara faydalı olmak. Güzel bir niyetle güzel eserler bırakmaya çalışmak. Hayatın anlamını yeniden keşfetmek. Güzel, anlamlı, kaliteli bir hayat sürmeye çalışmak. Mutlu olmak, yetmez mutlu etmeye de çalışmak gerek. Sevgiyle…

Paylaş

Bu Sayının Diğer Yazıları

Kalanlar Bize Yetmiyor / Şeref Akbaba
Yaz Boz Tahtası / Alaeddin Özdenören
Gün Olur Herkes Konuşur / Recep Garip
Mutlaka Söylemem Gerekiyor Dermanı Yok Derdimin Ac... / Nurettin Durman
Kalanları Iskaladık / Mustafa Şen
Tümünü Göster